Ocena programu 500+

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Remm 13-06-18 22:57

Opinia Tomasza Kasprowicza, przedsiębiorcy o programie "500+":

"500+ to polityczne Wunderwaffe PiS. Dzięki niemu wygrał ostatnie wybory i strasząc jego likwidacją przez opozycję będzie się starał wygrać następne. Opozycja zaś mówi co najwyżej o jego rozszerzeniu. Tymczasem mamy do czynienia z jednym z najbardziej szkodliwych programów w historii Polski. Początkowy wzrost liczby urodzeń (wynikający nie tylko z tego programu) zdążył się załamać w pierwszym kwartale tego roku. Udało się obniżyć poziom ubóstwa wśród dzieci, ale warto spojrzeć też na koszty.

Nasze państwo, mimo że zaliczane już do krajów rozwiniętych, nie dokończyło swojej transformacji. Wypracowanie dobrze działających systemów wymaga czasu i pieniędzy. Po okresie kryzysu nadszedł moment, by poprawiać sytuację i by państwo stało się mniej teoretycznie. A jest co robić: system wymiaru sprawiedliwości jest zapchany, zaś czas oczekiwania na wyrok urąga sprawiedliwości. To główny powód słabego poważania społeczeństwa dla wymiaru sprawiedliwości. Służba zdrowia bardzo teoretycznie daje bezpłatny dostęp do leczenia. De facto kolejki są tak długie, że leczenie staje się fikcją – szczególnie, że w czasie oczekiwania stan pacjentów się pogarsza. Geriatria właściwie nie istnieje, co w przypadku starzejącego się społeczeństwa zapowiada katastrofę. System opieki nad niepełnosprawnymi urąga ich godności, edukacja zaczyna poważnie odstawać od światowych standardów, a szkolnictwo wyższe dawno przekroczyło granice śmieszności. Wymieniać można długo, zaś PiS wierzy, że wszystko można naprawić poprzez rewolucję personalną: zamieniając dziś zarządzających swoimi bez kompetencji, ale (podobno) o wysokich walorach moralnych. Takie widzenie sprawy może i na początku nieźle się sprzedawać wśród wyborców, którzy wierzą, że wszelkie problemy wynikają ze złej woli układów i sitw, ale już dziś widać, że Trybunał Konstytucyjny pod Przyłębską działa gorzej niż pod Rzeplińskim, o spółkach Skarbu Państwa nie wspominając. (...)"

Więcej na stronie : progressforpoland.com
[LINK]

Odpowiedz Cytuj
Baltazar 14-06-18 20:18

Jedyny pozytywny aspekt 500 plus to to że firmy z tzw. chwilówkami już nie trzepią takich kokosów: [LINK] A juz skandalem niebywałym jest to że otrzymuja ten "grant" rodziny w których dochód na głowę jest niebotyczny. jedyne kryterium: dwoje dzieci.

Odpowiedz Cytuj
Gość 14-06-18 20:45

Tak, to jedyny aspekt. Więcej nie ma żadnych. I każdy wykształcony intelektualista to wie.

Odpowiedz Cytuj
Zygi 18-06-18 13:28

Ciekawe, co powiedzą m.in. emeryci i renciści, jak z powodu "500+" i innych "prowyborczych" działań "dobrej zmiany" zacznie brakować środków na realizację ich świadczeń...

Odpowiedz Cytuj
Gość 18-06-18 13:33

A to niechybnie nastąpi jak złodzieje powrócą i zaczną się karuzele VAT od nowa. I co wtedy?

Odpowiedz Cytuj
Gość 18-06-18 22:45

PiS da sobie radę:

PiS: Pieniądze i Spółki. Pokazujemy finansowe zaplecze partii rządzącej

PiS nie zajmuje się tylko polityką. Działacze i przyjaciele partii szykują też projekt 190-metrowego wieżowca w Warszawie za pół miliarda zł, wynajmują liczne nieruchomości, przymierzają się do budowy domków jednorodzinnych na Podlasiu i obracają setkami tysięcy złotych.
(źródło:wyborcza.pl)

Czytaj więcej na:

[LINK]

Odpowiedz Cytuj


Wróć do tematów

Adres tej witryny: https://skierniewice.istrefa.com

istrefa gmina Skierniewice | istrefa powiat Skierniewice | istrefa łódzkie | istrefa Polska

Skierniewice - miasto, gmina miejska, powiat Skierniewice, województwo łódzkie - portal lokalny
Kod pocztowy: 96-100 96-101 96-102 96-103 96-104 96-105 96-106


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem