Ot, takie poglądy ludzi inteligentnych.

  Zainteresuj tematem więcej osób:


Strona 1 z 2

Gość z logiką 14-07-18 8:13

"Szanowni Państwo!
Są dwa podejścia do finansów – tradycyjny i nowoczesny. Tradycyjny polega na tym, że najpierw się pieniądze zarabia, a później wydaje; nowoczesny – odwrotnie. W praktyce wygląda to tak, że na ten sam samochód człowiek nowoczesny musi pracować znacznie dłużej niż konserwatysta. Bank nie zadowoli się byle jakim procentem. Lichwiarz nie spocznie, póki nie wydusi z kredytobiorcy ostatniej kropli krwi. Z chwilą gdy zaczynasz pracować na spłatę kredytu, twoja wolna wola się kończy. Paradoksalnie, drogimi samochodami jeżdżą i w apartamentach mieszkają (do czasu bankructwa) właśnie niewolnicy.
Przy kolejnej próbie ocenzurowania Internetu jedni uważają, że tu chodzi „tylko” o pieniądze, a inni, że o indoktrynację. Nie należy natomiast zapominać, że w sumie to, to samo. Kto ma pieniądze, ten ma władzę, a kto ma władzę, ten ma pieniądze. Czy zatem, normalny człowiek może znaleźć jakieś wyjście z tego zaczarowanego kręgu?
Może. Należy użyć broni wroga. Panom współczesnych niewolników bardzo zależy na bezgotówkowych obrotach finansowych, bo to daje nieograniczoną kontrolę poddanych. Pójdźmy zatem o krok dalej i działajmy nie tyle „bez gotówkowo”, co wręcz na zasadzie barteru. Takie działania wymagają oczywiście zaufania obu stron. Ale czy nie lepiej zaufać konkretnemu człowiekowi niż bankowi? To jest oczywiście pytanie retoryczne.
Zacznijmy działać na zasadzie wymiany dóbr. Nie mam na myśli jałmużny, ani działalności charytatywnej, tylko współpracę dla osiągania wspólnych celów. Potraktujmy to na razie jako temat do konwersacji."
NIE MOJE ALE DOBRE!

Odpowiedz Cytuj
GOść 14-07-18 9:12

Coś podobnego już kiedyś wymyślono - jest to tzw. bank czasu - nieformalna instytucja samopomocowa, opierająca się na bezpłatnej wymianie usług między jej członkami. Analogicznie można zorganizować wymianę dóbr materialnych, dzięki internetowi i systemowi komentarzy ( jak np. na Allegro) realne by było uzyskanie odpowiedniego poziomu wiarygodności uczestników wymiany.

Odpowiedz Cytuj
GOść 14-07-18 9:16

Odnośnie wymiany usług już coś podobnego wymyślono - jest to tzw. bank czasu. Analogicznie można by stworzyć "bank dóbr" - internet pewnie w tym bardzo by pomógł.

Odpowiedz Cytuj
Jerry 14-07-18 9:22

Odnośnie wymiany usług istniej coś takiego jak bank czasu, pewnie w dobie internetu by się dało stworzyć coś takiego jak bank dóbr.

Odpowiedz Cytuj
Jerry 14-07-18 9:31

Z Wikipedii:
"Bank czasu - najczęściej nieformalna instytucja samopomocowa, opierająca się na bezpłatnej wymianie usług pomiędzy jej członkami.

W zależności od swoich umiejętności i zasobów uczestnicy banku deklarują, jakie rodzaje usług mogą świadczyć na rzecz innych, a osoby koordynujące jego działalność na bieżąco kierują taką pomoc do potrzebujących, zgodnie ze zgłaszanym zapotrzebowaniem. Usługi świadczone na rzecz innych członków banku czasu są odnotowywane - najczęściej jednostką rozliczeniową jest zwykła godzina, niezależnie od rynkowej wartości usługi. "Zarobione" w ten sposób godziny można następnie "wydać" na potrzebną w danej chwili pomoc, której udzieli któraś z osób należących do systemu, oferująca interesującą nas usługę. (...)

Odpowiedz Cytuj
Krzych 14-07-18 9:33

No kurde to powiem ci że dobre!

Odpowiedz Cytuj
Gość z logiką 16-07-18 22:36

Nie macie namiaru na klub wielopokoleniowy, gdzie można pograć w sportowego brydża bez prostackich reakcji, posłuchać na żywo muzyki wielu pokoleń a nawet aktywnie w tym uczestniczyć? Przy tym kawa, drink nie browarek, choć miodowy cedr jest owszem, owszem. Jeśli poparcie dla opcji to tylko typu KUKIZ, bo innych trzeba popierać. Może wzajemna pomoc w problemach ciut prawnych z SM, Wspólnotą, UM, itp.

Odpowiedz CytujWróć do tematów

Adres tej witryny: https://skierniewice.istrefa.com

istrefa gmina Skierniewice | istrefa powiat Skierniewice | istrefa łódzkie | istrefa Polska

Skierniewice - miasto, gmina miejska, powiat Skierniewice, województwo łódzkie - portal lokalny
Kod pocztowy: 96-100 96-101 96-102 96-103 96-104 96-105 96-106


Info

  • Strona nie wymaga rejestracji ani logowania.
  • Każda nowa wypowiedź jest anonsowana na stronie głównej.

Szukaj...


Zgłoś problem...

Zgłoś problem techniczny związany z działaniem portalu.

Zgłoś problem